Portfolio Aktorskie. Sesja dla Agaty, aktorki Teatru Telewizji.

Agata jest aktorką Teatru Telewizji. W związku ze zmianą jej wizerunku potrzebowała odświeżyć swoje portfolio aktorskie. W tym celu spotkaliśmy się w warszawskim studio na sesji fotograficznej. Spędziliśmy tam kilka pracowitych godzin, które zaowocowały stworzeniem fotografii zamieszczonych w poniższej galerii.

W swojej pracy z aktorami kładę nacisk na naturalny wynik mojej pracy. Portfolio aktorskie ma na celu pokazać możliwości aktora do adaptacji swojego wizerunku, wyglądu i mimiki na potrzeby konkretnych ról. Ten rodzaj fotografii wymaga od fotografa specyficznych umiejętności retuszerskich. Tutaj nie ma miejsca na „naprawianie” niedoskonałości natury. Model musi wyglądać naturalnie.

Moje sesje dla aktorów są zawsze poprzedzone rozmową na temat ubioru, charakteru sesji i oczekiwanego efektu końcowego. W razie potrzeby angażuję dodatkowo stylistę ubioru, specjalistę od wizażu, czy fryzjera. Do mnie również należy decyzja o wyborze tła i oświetlenia, jakie zostanie użyte to uzyskania efektu końcowego jak na fotografiach w tym poście.

Do wykonania tej sesji użyłem 2 lamp Profoto B1X z dwoma dużymi softboxami oktagonalnymi oraz mojego ulubionego „woła roboczego”, obiektywu PhaseOne 120mm F4 macro podpiętego do średnioformatowego systemu PhaseOnceXF IQ250.

Zapraszam do odwiedzenia pełnej galerii fotografii dedykowanej dla aktorów oraz pozostałych galerii portretu oraz portretu biznesowego.

Podziel się swoją opinią