fotografia kulinarna

Fotografia kulinarna. Sesja dla klienta Fast Food.

Niedawno miałem okazję stworzyć 10 obrazów dla nowego klienta z Londynu. Fotografia kulinarna dla gastronomii typu fast food może być ciekawym, a jednocześnie wymagającym wyzwaniem. Zlecenie polegało na przygotowaniu zdjęć jedzenia. Stworzyliśmy od podstaw 10 dań typowych dla restauracji fast food.

Fotografia kulinarna jest niezbędnym elementem w tego typu biznesie. Dobrze wykonane zdjęcia jedzenia są zachętą do zakupów poprze aplikacje oraz stony on-line.

W tym projekcie zdecydowałem się na wykorzystanie mojego autorskiego, jasno-niebieskiego tła. W idealny sposób kontrastowało ono z kolorami produktów użytych do przygotowania potraw.

Tym razem pracowałem z domu. Za całość przygotowania potraw odpowiedzialna była moja żona, która pełniła również rolę stylisty potraw.

fotografia kulinarna

Do wykonania tego zlecenia użyłem 4 lamp Profoto B1X z modyfikatorami zoom reflector, OCF barn-doors oraz OCF snoot. Wszystkie lampy były kontrolowane za pomocą aparatu PhaseOneXF za pomocą wbudowanego systemu Air Remote ETTL.

Lampy na bateriach w połączeniu z niezawodnymi statywami Avenger C-Stand były idealnym rozwiązaniem do pracy w domu. Brak kabli, szybki czas ładowania, stabilny kolor błysku. To klasa sama mówiąca za siebie. Praca na profesjonalnym sprzęcie z najwyższej światowej półki daje satysfakcję i pozwala na koncentrację na wykonaniu zlecenia.

Twarde światło zdało egzamin w 100%, a w połączeniu z niezawodnym systemem IQ250 oraz kultową optyką obiektywu PhaseOne 120mm F4 macro uzyskane efekty w pełni usatysfakcjonowały klienta.

Zapraszam do galerii poniżej, gdzie znajdziecie efekty tej pracy. Zapraszam również do mojej galerii fotografii kulinarnej gdzie znajdują się zdjęcia jedzenia z pozostałych realizacji.

Podziel się swoją opinią